…napríklad parky miniatúr.

Posted on Updated on

Prvý park miniatúr som zažil v Hamburgu a to bol zážitok. Neuveriteľné. Tento rok som si obehol dva parky miniatúr, ktoré sa nachádzajú na Slovensku. Konkrétne Minislovensko v Liptovskom Jáne a Park miniatúr v obci Podolie pri Novom meste nad Váhom.

Obe sú trochu iné a do oboch sa oplatí zavítať.

Bolo by ľahké povedať, že Minislovensko ťaží z polohy, keďže okolie (avšak nie služby:-( ) Liptovského Jána je proste nádherné, avšak Minislovensko funguje aj samo o sebe. Železnica a do detailu vymakané modely určite za tú polhodinku-hodinku času určite stoja. A na vstupné nepozerajte, po návšteve by ste dali možno aj viac.

Rovnaké je to v Podolí. Modely sú tu na iný štýl. Nie sú tak do detailu premakané, ale zasa dávajú si záležať na modelovaní ruín stredovekých slovenských  hradov do pôvodnej podoby a musím povedať, že je to paráda. Miesto je také od ruky, spojiť sa to dá s návštevou Čachtického hradu. Pakovanie je síce super, akurát musíte vedieť že tam je (pred školou, samostatná kamienková a trávnatá plocha – odbočka z hlavnej cesty), ale inak všetko ostatné super. Služby, wecko, detské atrakcie, občerstvenie…no a samotné modely.

Minislovensko aj Park miniatúr. Oboje za 1*. Či už s deťmi, alebo bez. Určite neobanujete.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.