…napríklad hra Prey z roku 2017.

Posted on Updated on

To je taký paradox, že všetci si počítače spájajú s vyspelou technikou, a tie samotné o sebe tvoria akýsi most k futuristickej budúcnosti, ale výborných sci-fi hier je ako šafránu. O to väčšiu radosť má človek z duchovného nástupcu staručkého System Shock-u, ktorý vyšiel v roku 2017, pripravilo ho pre nás štúdio Arkane a na monitory (a televízory) ho priniesla Bethesda.

Prey je svojim spôsobom taká klasická RPG strieľačka z pohľadu prvej osoby. Má príjemne hororový nádych a celá sa odohráva na vesmírnej stanici zamorenej mimozemským životom. To čo ju okrem fantastickej atmosféry a hrateľnosti  činí zaujímavou, je možnosť fyzických transformácií nepriateľov (prípadne aj samých seba) do inej podoby. Vytvára to veľmi zaujímavé situácie a prináša originálne riešenia problémov. Rovnako tak vytvára tento prvok ohromný priestor na znovuhrateľnosť

Dostať sa do Prey mi chvíľu trvalo. Ale keď už som si našiel cestu hrou, ktorá mi vyhovovala (áno, ako každý dnešný AAA titul aj Prey poskytuje akčný, či tichý prístup, alebo ich kombináciu; do toho tie transformácie…). Fakt je, že keď ma Prey už chytil nepustil ma až do samého konca. A hneď po dohraní som ho mal chuť naštartovať ju odznova a začať hrať iným štýlom. Perfektná zábava a práve vďaka prvku vybaviť si postavu radikálne inými vlastnosťami, na pomerne dlhú dobu. Výborná hra. Odporúčam.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.