…napríklad gangsterské komédie Guya Ritchieho.

Posted on Updated on

Tak som si znovu raz pozrel všetky svoje obľúbené a musím skonštatovať jediné. Aj na x-té pozrenie sú stále rovnako skvelé ako keď som ich videl prvýkrát. Teda nie. Sú ešte lepšie, lebo už viem čo bude nasledovať, tešiť sa na to a opakovať si hlášky spolu s hrdinami. A že pri tom vyzerám ako blbec? Filmy Guya Ritchieho za to stoja.

Prvý som videl film Snatch z roku 2000 (u nás pod názvom Podfu(c)k) a musím povedať, že vidieť Brada Pitta ako hnusného cigoša bol zážitok. Až neuveriteľné minipríbehy, ktoré sa prepletajú spôsobom nad ktorým ostáva rozum stáť. Nad tým sa nedá iné ako kráľovsky baviť. Aj keď nie no. Tento film má aj edukatívny rozmer a naučíte sa napríklad koľko prasiat je potrebných na zožranie mŕtvoly, alebo že nemáte šaškovať pred nenažraným psom s diamantom.

Čo sa týka prepletania rôznych línií najlepšie na tom bola asi Ritchieho prvotina Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Zbaľ prachy a vypadni!) z 1998, ktorá je zrejme aj najlepším Ritchieho filmom. Najlepšie postavy, zápletka, vtipy, proste celé výborné.

Obdobie temna v režisérovej tvorbe spôsobené zrejme tou popovou nešťastnicou nebudeme rozoberať, ale Guy Ritchie sa našťastie vrátil. Výbornými filmami z prostredia Sherlocka Holmesa, ale čo je dôležitejšie aj skvelými gangsterkami. Prvou po dlhom čase bola RocknRolla. Dalo by sa povedať, že je to taký slabší súrodenec prvých dvoch skvelých filmov, ale načo? Je taký ako oni? Je. Tým pádom je tiež skvelý.

Už trošku do iných vôd zabŕdneme filmom The Man from U.N.C.L.E. (Krycí jméno U.N.C.L.E.) z 2015. Dušou je to film ako spomínané tri predošlé, štylizácia je ale úplne odlišná. Sledujeme špionážny príbeh agentov z obdobia studenej vojny. Hlášky a skvelé postavy zaručené.

Teším sa na čo si pre nás Guy Ritchie pripraví do budúcnosti, lebo to čo sa mu vydarilo, milujem.

One thought on “…napríklad gangsterské komédie Guya Ritchieho.

    […] Tento film je legenda. Nechcem ho porovnávať s Krstným otcom, ale pravda je, že o scéna to legenda. Viac o filmoch Guy Ritchieho sme si už písali tu. […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.