…napríklad hra Inside.

Posted on Updated on

Umierate v hrách radi? Lebo ak áno, mám pre vás dobrú správu. Tento svoj fetiš môžete utopiť v skvelej hre s názvom Inside. Jedná sa druhú hru dánskeho štúdia Playdead presláveného svojou hrou Limbo (uf koľko nervov som pri ňom stratil :-p ).

Jedná sa o 2D hru, v ktorej sa pohybujete doľava doprava, sem tam hore a dole a samozrejme skáčete. Ďalšie a jediné ďalšie tlačidlo je tlačidlo na interakciu, ktorým riešite niekedy jednoduchšie a niekedy zapeklitejšie hádanky zapadajúce do 3D sveta (aj keď vy sa pohybujete len v dvoch rovinách).

Silnou stránkou hry je jej svižnosť a plynulosť doplnená o skvelú atmosféru totalitného sveta budúcnosti. Miestami hra pripomína takú pecku ako bol Another World. V hre utekáte pred policajtmi, psami, besnými zvieratami; popasujete sa s krajinou a prvkami do nej rozmiestnenými a na pomoc vám príde aj ovládanie miestnych ľudí pomocou nejakého telepatického prístroja, či čo to bolo.

Celá hra skvelo zabaví, atmosféra je neskutočná a ozaj sa dobre zabavíte. Jaj…a budete umierať, ale na to ste už došli, že? 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.