…napríklad mladá krv.

Posted on Updated on

Povedzme si to rovno, existuje vôbec niekto, kto si po prvom spustení posledného dielu Wolfenstein s podtitulom Youngblood nespomenul na kompletnú škálu nadávok, ktoré sa za celý svoj život naučil?

Ťažko.

Youngblood pritom nie je zlá hra. Nie je skvelá (nezabudnuteľná bohužiaľ áno), ale nie je úplne zlá. Prečo dopadla ako dopadla, a prečo si nemyslím že je to zlá hra a v podstate ma nejaký čas aj bavila, musíme hľadať hneď v úvodných titulkoch.

A slove “Arkane”.

Youngblood je totiž Wolfenstein ako bol napríklad New Order len veľmi okrajovo. Keď sa od tohto odprostíme a skúsime si predstaviť hranie Dishonored oblečeného v kabátiku Wolfenstein, nedostaneme síce ani dobrý Dishonored, ani dobrý Wolfenstein, ale kupodivu vcelku zábavnú a dlhú hru.

Teda zábavnú a dlhú. V prvom rade stereotypnú. Hra sa odohráva v obmedzenom priestore, ktorý sa prakticky nemení. Nepriatelia tí istí, na tých istých miestach, stále dookola. A vy raz tam, potom naspäť. Raz doľava, raz doprava a naopak. Vždy po tých uličkách, vždy okolo tých istých nepriateľov. A to omrzí. RPG prvky mi prídu navyše, komplexnosť prostredia zbytočná a otravnú sestru by ste najradšej zastrelili ako prvú. Alebo radšej zomreli vy.

Napriek tomu, keď som sa do Youngblood zažral, bavil som sa. Potom som si dal chvíľku pauzu a keď som ju zapol nechápal som, čo ma na hre bavilo. Prinútil som sa ju chvíľu hrať a opäť ma bavila…tak ja neviem. Existuje viac lepších hier…a toto…experiment, ktorý môže zabaviť, ale aj nemusí. Ale že nevyšiel sa dá povedať určite.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.