…napríklad Rage 2.

Posted on Updated on

Keď som sa dozvedel, že pokračovanie môjho obľúbeného Rage nemá na starosti ID Soft, niesol som to ozaj ťažko. Avalanche nie je zlé štúdio a ani Just Cause neboli zlé hry, ale Rage, resp. hry od ID Softu majú v sebe neopísateľnú charizmu, ktorá ma k nim vždy priťahovala.

A povedzme si na rovinu. Rage 2 ju nemá.

Rage 2 je vo všetkom väčšia ako jej predchodca. Má väčší svet, viac RPG mechaník, viac lootu….Vtipne by sa dalo napísať, že oblastí, ktoré nemal dobré ani prvý diel, je tu viac, sú komplexnejšie a teda druhý diel v nich zlyháva ešte viac ako prvý:-)

Je tu ale jedno našťastie. Rage 2 je stále vynikajúca strieľačka!!! Misie sú rýchle, dynamické, krupnutie lebky pri headshote je ako spev anjelov a pohladenie na duši!

Hlavných misií je v hre tuším 10 a v princípe im niet čo vytknúť. Teda maximálne, to, že ich je tu len 10. Svet je rozdelený do viacerých zón, ktoré sa líšia hlavne vizuálom a vy pre troch hlavných hrdinov plníte hlavné, ale aj vedľajšie misie. Tie pozostávajú z hľadania árch, v ktorých sa naučíte nové vlastnosti, ničenia mutantských úľov, hľadaní meteoritov, zosteľovaní strážnych veží, čistenia táborov s grázlami a tak ďalej. Typy vedľajších misií sa logicky opakujú, ale ponúkajú vcelku dostatočnú pestrosť aby ste si mohli hrať to čo vás baví a striedať si to.

Do toho si prirátajte všadeprítomné prestrelky v otvorenom svete, preteky, naháňanie konvojov, mutantTV…robiť tu je čo, o tom niet pochybností. Navyše ak si k tomu prirátate celý ten ansámbel RPG nezmyslov ako vylepšovanie zbraní, vlastností či osobných charakteristík, zbieranie áut, či úplne obyčajný loot, tak chápete, že v tejto hre sa nejaká tá desiatka hodín stratí úplne bez problémov.

Len problémom je skutočnosť, že ako v každej openworld hre, stereotyp a nuda prídu ani sa nenazdáme. A potom sa otočíme na hlavný príbeh a ten v Rage 2 skončí…vlastne tak rýchlo ako v Rage 1. Akurát tam chýbala tá omáčka okolo a celkovo sa mi zdá, že prvý diel mal o dosť väčšiu charizmu ako tento, celkom podarený, ale nie dokonalý, diel druhý. Zabaviť však zabavil dokonale.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.