…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek VII.

Posted on Updated on

Dnes si dáme poľské okienko. Začneme tým najlepším. Detským punkom! Ale nie:-) Chór “Bez Batuty” pôsobí v meste Michałowice pri Krakowe. Krásne ľudové pesničky, nádherne naspievané, perfektne natočené. Hitovka Zakochani na wiosnę si z ničím nezadá s hociakou rockovou koncertnou skákačkou a Wiązanka góralska je nádherný mix melódií známych aj u nás. Super. Jedny z najkrajších pesničiek, ktoré máme s deťmi v aute:-)

Teraz preskočíme o dvadsať rokov dozadu na moje gotické alebo skôr art rockové obdobie a album Floe od Moonlight. Toto CD som mal napočúvané doslova odpredu odzadu. Poznal som každé jeho zákutie a aj dnes keď si pustím okamžite sa mysľou prenesiem do raja tónov a melódií, ktoré spriadali môj život. Zaspomíname si smutnou ale krásnou baladou Kiedy myśli mi oddasz z roku 2000 a spomínaného štvrtého albumu Floe. Kapela vydala 11 albumov, posledný v roku 2018 a oplatí sa ich popočúvať nie len kvôli očiam Maji Konarskej.

Ďalšou do parády je kapela Artrosis, ku ktorej som sa dostal skrz album In the flowers shade z roku 2020. Pesnička Smaragdowa noc pochádza z ich prvého albumu Ukryty Wymiar/Hidden Dimension z roku 1997. Kapela neskôr vydala ešte sedem albumov.

Zakončíme rytmicky, folkovou kapelou Brathanki a ich hitom Mamo ja nie chcę za mąż z posledného albumu z roku 2014. Pekný večer priatelia!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.