…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek VIII.

Posted on Updated on

Dnes začneme pesničkou Lipka, vo veľmi peknom prevedení ľudovej kapely Rokiczanka z poľského Rokitna. Kapela bola založená v roku 2001 a svojim moderným prístupom a aranžmánmi sa snažia priblížiť ľudovú hudbu modernému publiku a podľa mňa sa im to pekne darí. Veľmi pekná a zaujímavá je aj verzia troch fešánd z Gruzínska, ktoré sa nazývajú Trio Mandili. Ich verzia (a vlastne všetky ich pesničky) je unikátna vďaka použitiu tradičného gruzínskeho strunového nástroja panduri.

Na prestriedanie chute si dáme poľské folk metlové zoskupenie s názvom Cronica. To je aktívne od roku 2014 a v roku 2016 im vyšiel album Na tej ziemi. Na ňom sa nachádza aj dnešná pesnička Idzie dysc.

Zase trošku otočíme a vypočujeme si pesničku Smagły od poľskej skupiny Guzowianki. Peknička má veľmi pekný klip a zaujímavú melódiu.

No a nech si to pekne striedame…vedeli ste Rammstein malo na japonskej verzii albumu Mutter pesničku o pedofilnom kňazovi Hallelujah? Ani ja, a to pritom bola aj súčasťou soundtracku filmu Resident evil…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.