…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek IX.

Posted on

Tam mi napadlo, že dnes by sme si mohli spraviť hudobné okienko na trochu šteklivú tému. Poznáte to, klipy ktoré si radi pozriete, ale keď sa nás niekto spýta, ani za nič na svete nevieme povedať aká hudba tam vlastne hrá :-p Aj keď v tomto prípade som vybral pesničky v ktorých hudba hrá, a hrá skvelá hudba…aj keď to, že niektoré tie žánre alebo kapely existujú som zistil až po objavení príslušného klipu, heh.

Začneme krásnou Alizée a jej nádherným vlnením pri pesničke J’en Ai Marre. To bol ten moment, kedy sme všetci prišli na to, že ten francúzsky popík vlastne vôbec nie je zlá hudba. Jedná sa o titulnú pesničku albumu Mes Courants Électriques z roku 2003 a v angličtine vyšla pod názvom “I’m Fed Up!”

O tom ako päť farieb, červená, čierna, zelená, zlatá, telová a dominantná biela, dokážu vyrobiť dokonalý klip nás presviedča Alex Gaudino feat. Crystal Waters v ich slávnej Destination Calabria. Alessandro Alfonso Fortunato Gaudino je taliansky DJ a práve pesnička z roku 2007, v ktorej hrá prím saxofón a hlas speváčky Crystal Waters, ho preslávila po celej Európe.

Jediná pesnička v zozname, ktorej hudba ide dosť mimo mňa je táto reklama na spodné prádlo a plavky v podani Andrea ft. Mario Joy s názvom Miss California. Pozor, v tomto prípade sa nejedná o oficiálny klip, ktorý je podstatne viac obyčajnejší, ale myslím, že vieme prečo je tu táto verzia s modelkami:-) Inak Andrea je bulharská speváčka, ktorá m svojom konte 4 albumy. Pesničku Miss California pustila na svetlo sveta v septembri 2018.

Už takou klasikou je pesnička o pracujúcich ženách od Benny Benassi – Satisfaction, patriaci medzi pionierov elektrohouse štýlu a ktorého práve hit Satisfaction z roku 2002 priniesol tento hudobný žáner medzi mainstream. Len tak pre zaujímavosť, Marco Benassi doistal v roku 2008 cenu Grammy za najlepší remix roka (“Bring the Noise)

Rovnako tak tanečný hit Witches od talianskeho skladateľa Anthonia Angemiho.

No a aby sme ani dnes neobišli bez rockovej nôty… DrinkDrink, drink, drink! Nádhera. Najkrajšie dievčatá a najlepšia muzika. A časy (Sunset On The Golden Age, 2014) keď Alestorm ešte hral poctivú tvrdšiu muziku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.