…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek X.

Posted on

Ako hovorí klasik “Drogy jsou špatné…ano?”

Začneme ešte tak celkom normálne, austrálskou elektronickou kapelou The Avalanches. Tá bola založená v roku 1997 a odvtedy nám prináša skvelé psychedelické melódie a ešte lepšie klipy. Dnešný Frankie Sinatra uzrel svetlo sveta 2. júna 2016 a objavil sa na druhom albume kapely. Výborná pesnička, skvelý klip.

Zľahka pokračujeme ďalej pesničkou Original Don od zoskupenia Major Lazer ft. The Partysquad. Major Lazer je jamajsko-americké tanečno-elektronické zoskupenie pôsobiace od roku 2008 a na svojom konte majú 4 albumy. The Partysquad je zase DJ parta fungujúca už viac ako 20 rokov, pričom práve pesnička Original Don z roku 2011 znamenala ich prienik na americký trh. Chytľavá slučka, perfektný klip.

Moment, kedy si povzdychnete, že internetu na dnes stačilo prináša pesnička Horse od Salvatore Ganacci-ho. Umelec pochádza z Juhoslávie (Bosna) a narodil sa ako Emir Kobilić. Súčasný pseudonym vznikol z prezývka poukazujúcej na fakt, že hrá futbal ako by pochádzal z talianska a. Dnes pôsobí vo Švédsku a za klip Horse získal cenu Grammis, čo je švédsky ekvivalent hudobných cien Grammy.

Dnes to zaklincujeme fešákom odvedľa, pedagogickým pracovníkom Karlovej univerzity (Pedagogická fakulta), bývalému členovi post-punkovej kapely Kazety, ktorý sa dnes venuje elektronickej hudbe Mgr. Davidom Doubekom, Ph.D . zvaného aj Ventolin . Vydal zatiaľ štyri albumy a toto je jeho pesnička Disco Science.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.