…napríklad Attentat 1942.

Posted on Updated on

Ako by mala vyzerať škola aby bavila? Áno, ja viem, že odpoveď je, že ako DOOM, ale keď zoberieme o niečo tradičnejší vzorec vzdelávania, a vezmeme v úvahu, že sa chceme aj niečo zaujímavé z histórie naučiť, tak si asi všetci predstavíme nejakú tú historicky podloženú adventúru.

A práve takú pre nás v roku 2017 pripravili český vývojári v spolupráci s vedeckou obcou zastúpenou Filozofickou a Matematicko-fyzikální fakultou Karlovej Univerzity a Ústavom pro soudobé dějiny Akademie věd Českej republiky.

Attentat 1942 je veľmi jednoduchá adventúra, kde na na mape Prahy klikáme na jednotlivé miesta a postavy, vedieme rozhovory, hľadáme skryté predmety, občas si odbijeme nejakú tú minihru.

Vlastne by sa nejednalo o nič zaujímavé. Nebiť takej malej drobnosti, ktorá túto hru-nehru vyťahuje medzi nezabudnuteľné interaktívne zážitky. Jedná sa samozrejme o príbeh, plný emócií a ľudských osudov na pozadí historických udalostí pekne podporených fotkami, či videami.

Hra je nabitá dobovými informáciami o dobe v ktorej sa odohráva. Teda medzi “hraním” strávite pekný čas aj študovaním encyklopédie, prípadne prechádzaním si rozhovorov, ktoré ste už absolvovali len z toho dôvodu, aby ste sa spýtali na inú oblasť a dozvedeli sa niečo nové.

Samotná hra je z pohľadu grafiky ladená do čiernobielych tónov a jedná sa ozaj o primitívnu klikačku. Nejaká tá výzva vo forme minihier, alebo snahy získania všetkých bodov tu síce je, ale nemyslím si, že to je ten nosný prvok, prečo by to ľudia hrali.

Existuje tu len preto, aby nám činila študovanie zábavnejším a to je správny prístup. Z mňa palec hore, toto ma ozaj bavilo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.