…napríklad instantné kávy.

Posted on Updated on

Zmena je život. Niekedy vyjde, niekedy nie. Postupne tu budeme pridávať rôzne typy káv kúpené v našich obchodoch. Každú kávu zalejeme vriacou vodou a potom pripravíme podľa návodu. Dáme jednu kávovú lyžičku a použijeme pohár na espresso.

Začneme kávou Billa Gold. Káva zaliata ochladenou vodou mala na rozdiel od tej zaliatej vriacou penu. Voňali a chutili rovnako, ale rozdiel bol posledný hlt, kedy tá zaliata vriacou vodou mala nepríjemný akoby práškový dozvuk. Inak káva nie je kyslá, vôňa nie je spálená, ale podobne ako chuť pomerne výrazná a horká.

Jacobs Krönung, bývalý rodinný favorit. Chuťovo mu niet veľmi čo vytknúť, chuť bola výraznejšia ako pri prvej Billa káve. Čo ma zaujalo tak to bol prakticky žiaden rozdiel v zaliatí vriacou vodou, resp. 85 stupňovou ako podľa návodu. resp. jeden tu bol, na tej zaliatej studenšou vodou ostával taký práškový dozvuk v chuti.

Ďalšou sranda kávou do partie je Nescafé Classic. Káva chutí ako to také instantné čudo z automatu a asi sa ani nesnaží byť niečím viac. Veď oukej. U mňa zatiaľ na poslednom mieste.

Káva Bellarom Exclusive, Strenght 4 z Lidlu má zo všetkých zatiaľ najmenej výraznú vôňu a chuť. Až som si najprv myslel, že to mám kovid:-) Áno, blbý, už 100x počutý vtip. Po x-tej šálke mi to už ale nevadí a káva chutí, tak normálne, neutrálne. Nejedná sa o žiadny gurmánsky zážitok, ale zase nie je ani horká, ani kyslá. Mohla možno trochu lepšie voňať. Tá zaliata horúcou, ale nie vriacou vodou mala o máličko lepšiu penu a rovnako tak o máličko lepšie chutila.

Ďalšou v poradí bude lacnejšia sestrička z Lidl-u s názvom Bellarom Classic, Strenght 4. Káva je oveľa tmavšia ako jej “exkluzívnejšia sestrička”. Chutí primerane cene. Teda ako čierna horkastá káva. Nijako špeciálne nevonia a vlastne ani nechutí. Piť sa to ale dá, žiadna piesková chuť na jazyku neostáva.

Jakobs gold. Káva z vyšších cenových kategórií. Najprv sa mi zdalo, že chutí a vonia rovnako ako Bellarom Exclusive. Potom som si ich spravil obe naraz. Lidl káva oproti Jakobs nijako nevoňala a mala nepríjemnú kyslastú chuť. Čo som si pri jej pití samostatne bez priameho porovnania neuvedomil a prišla mi ťažko v pohode. Samotnému Jakobsu asi niet čo vytknúť. Dobrá káva.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.