…napríklad Star Wars Jedi: Fallen Order.

Posted on

Každý z nás má hviezdne vojny rád kvôli niečomu inému. Musím sa priznať, že čím som starší, tým tým viac je pre mňa magická romantika rytierov Jedi a svetelných mečov odviata galaxiou, a ani tí ikonický bieli imperiálny šašovia na čele s hlavným astmatikom ma už tak neberú, ale ak niečo môžem a to v akomkoľvek množstve, tak je to famózna výpravnosť hviezdnych vojen, ktorá mi zakaždým spraví dobrú náladu.

Prvý herný časopis, ktorý som si kúpil bolo Score s Tie Fighterom na prednej strane a áno, jeden z dôvodov kúpy bol práve ten Tie Fighter na prednej strane a príslušná recenzia vo vnútri. Časom sa však SW hry začali vytrácať a zažili sme aj pomerne dosť dlhé obdobie sucha. Najprv sme všetci chceli nový KOTOR alebo Jedi Knight hru po čase by stačila aj nejaká obyčajná vesmírna striekačka a na konci by sme prijali aj podmorské plávanie s Jar Jar-om a delfínmi, len aby sme si niečo zo obľúbeného sveta mohli zahrať.

Našťastie sa karta obrátila a dnes sa na neexistenciu (nechcem povedať na nedostatok, rpg alebo strieľačka stále chýba) dobrých Star Wars hier nemôžme sťažovať.

Hra Tombraider typu s názvom Fallen Order vyšla v roku 2019 a pripravilo ju Respawn studio známe z hier ako Apex Legends, či Titanfall. A je to dobrá hra. Z hľadiska hrateľnosti nečakajte nič prelomové, ale je zábavná, pekne vyzerá, aj na nižších obtiažnostiach predstavuje dosť veľkú výzvu a najmä tá výprava je skvelá.

Áno, môžeme byť zlý a povedať že sa jedná o preskinovaný Tomb Raider, dokonca som čítal na internete komentár že sa jedná o najlepšiu Tomb Raider hru akú kedy recenzent hral, ale to je práve to. Že najlepšiu. V kabátiku Star Wars. Čo by viac fanúšik mal chcieť? Fantasy blbostí je v hernom svete plno, ale dobrého sci-fi pomenej. A ak je tak poctivo spravené ako Fallen Order, niet čo riešiť. O zábavu je v tomto prípade kráľovsky postarané.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.