…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek XI.

Posted on Updated on

Niekedy začiatkom mesiaca som mal také divné obdobie, kedy som bol presvedčený, že by som mal dať šancu spomienkam a pustiť si nejaké staré socialistické hity, že to budú šupy. Kokso, to bol sprostý nápad.

Ale zase všetko dobré je na niečo zlé a naopak. Takto som narazil na poľskú glam rockovú alebo ako ich nazvať partičku, proste partu ľudí, ktorý v silne štylizovanom oblečení a aranžmánoch hrajú známe pesničky. jednou z nich je aj pesnička z roku 1974 od Heleny Vondráčkovej s názvom Malovaný džbánku. Napriek tým rečiam vyššie, originál má niečo do seba a táto verzia mu dodáva zase skvelú dynamiku a robí z neho tak trochu inú pesničku. 

Už keď sme boli pri pani Helene, hádam ešte väčším hitom je pesnička z roku 1982, Lásko má já stůňu. Tú si zase zobrali do parády rockeri z Walda & Gang v roku 2012. Kapela sa zameriava na rockové prerábky českých klasík, čo veľmi kvitujem:-)

No dobre, od chlapov si dáme trochu pauzu. Pamätáte na pesničku Tarzan Boy od talianskej kapely Baltimora z roku 1985? Ako sa vám páči táto verzia?

Dievčatám tancovanie išlo veľmi pekne, späť do socíku. No milk today, alebo Josef Melen – Né pětku né a rok 1984. Ako množstvo socialistických hitov, No suprises (originál Radiohead 1995), aj toto bola coververzia, tentokrát od britskej kapely Herman’s Hermits z roku 1966. Ale nie to som chcel. Pod týmto názvom sa skrýva brazílska punková kapela založená v roku 1993. Dnešná pesnička Eu Sou Mais Euno suprises sa nachádza na ich treťom albume Coturno Bastardo a je to šupa. Úplná pecka! Neprekvapivo ako aj tá coververzia Alessandra Puotiho tri odkazy vyššie.

A asi taká ako keď je za niečoho duchovný otec považovaný Kuko. BijouTerrier a ich Pozri z roku 2017.

No a čo dodať na záver? Nie, žiadna krátka rekapitulácia, ale krásne vianočné sviatky! Minimálne také o akých spievajú skvelí Dropkick Murphys vo svojej hitovke The Season’s Upon Us:-)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.