…napríklad Valerian.

Posted on Updated on

Ak máte prsty vo filmoch ako Magická hlbočina, Leon, Piaty element, ale aj Taxi, Kuriér, Wasabi, či Atlantis a voláte Luc Besson, môžete mať istotu, že nech natočíte čokoľvek, nájde sa skupina ľudí, ktorí si to vždy radi pozrú.

Som na tom rovnako a film Valerian a mesto tisícich planét som, priznám sa, pozeral na 2x. Teda 2x som ho musel pozrieť celý, kým som zhodnotil, že bolo to dobré, niekedy si to zase zopakujeme:-) Dôvod je jednoduchý. Vo filme sa toho na pozadí striedajúcich scifi scenérií deje toľko, že keď v prvej polovici nedávate poriadne pozor, druhá vám nebude dávať absolútne žiadny zmysel a poviete si, koľkože to prachov vyhodili za túto zlátaninu? Prípad môjho prvého pozrenia.

No ale keďže dobre vyzerajúcich scifi je veľmi málo, po nejako čase som si Valeriana pozrel, teraz naozaj pozrel, opäť a ono to je ozaj dobré scifi.

Hlavný hrdinovia, ktorí mi prišli neskutočne otravní pri prvom pozeraní, mi prišli viacmenej v pohode, grafika je nádherná, a ani ten dej nevybočuje z bežných scifi štandardov, takže v podstate niet čo kritizovať.

Za špeciálnu zmienku stojí úvodná pesnička, Space Oddity, ktorá pochádza z umeleckého pera Davida Bowie-ho a napísal ju v roku 1972. Pesnička má nádhernú atmosféru a prináša jeden bonus pre všetkých audiofilov. Perfektnú prácu so stereo zvukom. Krása. Len tá pesnička samotná, aj s pekným úvodom o rozširovaní stanice a zoznamovaní sa kultúr, dokáže dvihnúť hodnotenie filmu minimálne o jeden bod nahor:-)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.