…napríklad pár krásnych coververzií a pesničiek XIII.

Posted on Updated on

Fakulta informatiky Masarykovej univerzity zverejnila koncom roka 2020 pesničku Pavla Čadeka s názvom Utekla mi s ajťákem. Milé, vtipné, v klipe plno vysokoškolských fešánd. No čo viac si priať. Hm, možno ešte tak aj doštudovať?

A Keď už sme pri tom študovaní. Pred vysokou školou končíme strednú takou veselou akciou, ktorá sa volá stužková slávnosť. Keď som videl klip k tomuto peknému kaukazskému tancu, stužková bolo presne to, čo mi napadlo ako prvé. Aj keď toto je zatancované a natočené na o dosť vyššej úrovni, ako moje video zo stužkovej:-D

Hava Nagila je moderná izraelská ľudová pesnička, ktorá vznikla začiatkom dvadsiateho storočia a používa sa najmä pri rôznych oslavách a podobne. Verzia argentínskej folk-metalovej partie Grappolka vznikla zase v roku 2018 a je to parádna jazda.

Ultimátne megahity budú dnes zastúpené pesničkou Audi bosnianskeho zoskupenia Sateliti. Kapela funguje od roku 1989 a na youtube nájdete aj iné klenoty od nich. Pesnička Audi vyšla na albume Kad se zene napiju v roku 2014. Paráda.

V Bosne ešte chvíľu ostaneme a to u interpreta s menom Želimir, alebo Želko Bebek, v minulosti známom aj ako ako hlavnom spevákovi kapely Bijelo dugme. Pesnička Da je sreće bilo patrí do zlatého fondu ľúbostných pesničiek tohto interpreta.

Keď už sme pri tých pesničkách pre zamilovaných. Jedna z najkajších a najemotívnejších sa podarila Petrovi Gabrielovi v roku 1999. Book of love je nádherná pesnička, ktorá sa nedá nepočúvať. Srdcom. Dnes sa započúvame (a zapozeráme) do tejto veľmi príjemnej piano youtube verzie. Palec hore.

Už keď sme pri tých ľubostných pesničkách, láska navždy, L’amour toujours z roku 2001 je skladba talianskeho DJa Gigiho D’Agostina, ktorú mám osobne veľmi rád. V tejto youtube verzii sa počúva veľmi príjemne, a v táto zase vyrobí perfektnú veselú náladu.

A keď už sme trochu odľahčili, pokračujme skvelým virálnym remixom Evan Polky, a dnešok zakončíme úplne zabitým megahitom, známym najmä zo seriálu Southpark pod krycím názvom Danish troll song, alebo aj Tjing Tjang Tjing z dánskeho detského vianočného seriálu s názvom Pyrus, ktorý sa vysielal medzi rokmi 1994-2000 v adventnom čase. Verziu pre Southpark si dáme v tomto remixe.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.